Home Actueel Forums Reizigersreacties Infrastructuur Hersteldienst De Lijn Oostende verhuist naar Brugge

Hersteldienst De Lijn Oostende verhuist naar Brugge

Opmerkingen over de infrastructuur. Sub: station, halte, spoor, parking, toegankelijkheid, voorrang, fietsenstalling.
1 bericht • Pagina 1 van 1

Hersteldienst De Lijn Oostende verhuist naar Brugge

BerichtDoor Kusttram » 30 Okt 2010, 15:54

OOSTENDE - De Lijn verhuist de rijschool en de hersteldienst voor bussen naar Brugge. De ruimte langs de Nieuwpoortsesteenweg zal benut worden als extra stelplaats voor tramrijtuigen. In de achterhaven wordt een nieuwe stelplaats voor bussen en trams gebouwd.

De beslissing van De Lijn om te verhuizen naar een nieuwe vestiging in Brugge is van praktische aard. De nieuwe stelplaats wordt gebouwd op de fabrieksterreinen van trein- en trambouwer Bombardier langs de Vaartdijkstraat omdat de huidige stelplaats in Assebroek niet meer voldeed. ‘Het aantal bussen én reizigers is de laatste tien jaar enorm toegenomen in het Brugse. Om die reden en door de betere ligging in Brugge beslisten we om een nieuwe en centrale stelplaats te bouwen', zegt woordvoerder Dirk Schockaert.

De hersteldienst voor bussen en de rijschool verhuizen straks mee naar Brugge. De locatie van De Lijn langs de Nieuwpoortsesteenweg wordt behouden als kantoorruimte, voor klein onderhoud en als extra stelplaats voor de tramrijtuigen. ‘De Kusttram is enorm gegroeid de afgelopen jaren, dus kunnen we extra ruimte zeker gebruiken.'

De maatregelen van De Lijn hebben geen invloed op de tewerkstelling. De werknemers verhuizen mee naar Brugge.

De andere site van De Lijn in Oostende, langs de Brandariskaai, verhuist straks naar de achterhaven. De vervoersmaatschappij zal er een nieuw gebouw en stelplaats voor bussen en trams realiseren. ‘Die plannen passen in het grote stationsproject. Onze stelplaats is voorzien langs de Slijkensesteenweg. De termijn hangt af van de realisatie van het ganse stationsproject', aldus nog Schockaert.


Bron: {DESCRIPTION}
Kusttram
 
Berichten: 2
Geregistreerd: 30 Okt 2010, 15:45

1 bericht • Pagina 1 van 1

Terugkeren naar Infrastructuur

cron

Lid worden

lidwordenvanbttb-met-tek

Nieuwsbrief

Ben je nog niet geregistreerd
op de gratis nieuwsbrief,
registreer je dan hier!




Laatste forumberichten

Komende Activiteiten

Laatste reacties

Met de steun van


thumb_logo_nl_groen

© TreinTramBus 2012 | Kortrijksesteenweg 304, 9000 Gent | T +32 (0)9 223 86 12