Home Actueel Forums Reizigersreacties Infrastructuur Station Brussel-Luxemburg officieel in gebruik genomen

Station Brussel-Luxemburg officieel in gebruik genomen

Opmerkingen over de infrastructuur. Sub: station, halte, spoor, parking, toegankelijkheid, voorrang, fietsenstalling.
3 berichten • Pagina 1 van 1

Station Brussel-Luxemburg officieel in gebruik genomen

BerichtDoor Leuven-Gent » 14 Jan 2009, 19:13

Vandaag werd het nieuwe Luxemburgstation officieel in gebruik genomen met de onthulling van een fresco van Hergé. Zie voor meer details http://www.brusselnieuws.be/artikels/st ... urgstation, inclusief audio en videofragmenten.

Afbeelding
Leuven-Gent
 
Berichten: 672
Geregistreerd: 13 Mrt 2008, 13:20

Re: Station Brussel-Luxemburg officieel in gebruik genomen

BerichtDoor Stef » 14 Jan 2009, 22:26

Na 15 jaar werken, waarvan vele jaren geen vooruitgang te zien, zou ik het als maatschappij niet aandurven daarvoor een glorieuze persconferentie te geven.

Het resultaat is gelukkig vrij geslaagd: er zijn liften naar alle perrons, hoge perrons (in tegenstelling tot bijvoorbeeld het vernieuwde Namen), er komt daglicht tot in de stationshal, waar ook een goed leesbaar vertrekbord hangt.

Een fundamenteler probleem blijft wel de waanzinnig korte afstand tussen Luxemburg en Schuman (slechts een paar honderd meter). Ze hadden beter eerst een visie ontwikkeld op de bediening van de Europese wijk en de lijn 161. Ze hadden de beide stations kunnen samensmelten tot één Brussel-Europa met aan het ene einde van de perron aansluiting op de metro (station Schuman) en een andere uitgang in de omgeving van de Beliardstraat en het Luxemburgplein. Helaas is deze discussie inmiddels compleet achterhaald door de feiten.
Stef
 
Berichten: 236
Geregistreerd: 17 Mrt 2008, 18:18

Re: Station Brussel-Luxemburg officieel in gebruik genomen

BerichtDoor xxl_filip » 15 Jan 2009, 10:21

Was het geen onderdeel van het IRIS 2 plan om Station Luxemburg met de metro op lange termijn te gaan bedienen?
Wil dit zeggen dat men over een paar jaar de boel weer gaat open gooien?
xxl_filip
 
Berichten: 58
Geregistreerd: 05 Sep 2008, 14:42


3 berichten • Pagina 1 van 1

Terugkeren naar Infrastructuur

cron

Lid worden

lidwordenvanbttb-met-tek

Nieuwsbrief

Ben je nog niet geregistreerd
op de gratis nieuwsbrief,
registreer je dan hier!




Laatste forumberichten

Komende Activiteiten

Laatste reacties

Met de steun van


thumb_logo_nl_groen

© TreinTramBus 2012 | Kortrijksesteenweg 304, 9000 Gent | T +32 (0)9 223 86 12